עבירות תנועה

עבירות תנועה הן עבירות על אותם חוקים ותקנות שתפקידם להסדיר תנועה על הכביש שתבטיח את ביטחונם של הנמצאים עליו.
לביצוע עבירה ונאכפה יש השלכות שונות, כאשר צבירת נקודות, פסילת רישיון, קנס כספי, החרמה של הרכב ואפילו מאסר מהווים הענישה הקבועה בחוק.

עבירות התנועה נחלקות לעבירות קלות וקשות, כאשר עבירת התנועה יכולה לגרור אחריה עונש באופן אוטומטי, ובמקביל יכולה להיות העמדה לדין. למואשם בעבירת תנועה יש בכל מקרה אפשרות להישפט, גם בהינתן קנסות שאינם מחייבים מעמד של שופט.

הדבר הכי טוב שאפשר לעשות למען עצמך הוא לקבל את הייצוג הטוב ביותר האפשרי על ידי עורך דין מומחה ומנוסה שיבטיח את ההקלה האפשרית בגזר הדין, בהינתן עבירת תנועה, לבטח כאשר מדובר על עבירות תנועה חמורות.

החקיקה


פקודת התעבורה והתקנות שלה כוללות רשימה ארוכה של עבירות תנועה שקיומן גוררים את העונשים כפי שהם קבועים בחוק.

הדין, כפי שהוא מופיע בחוק, לא בהכרח ממוצה עד תום, שכן בבית המשפט ניתן לערער על האשמה, או מידת האשמה של המואשם. לעיתים יכול שהמצב לא יגיע עד בית המשפט ויגמר בעסקת טיעון, ובמקרים רבים ניתן להפחית את העונש בהתייחס לנסיבות המקרה, נסיבות חייו האישיים של המואשם וכיוצא בזה.
מטבע הדברים, מאחר והמשפט מתנהל תוך כדי הצגת טיעונים לשני הצדיים, היעדר הגנה הולמה לנאשם תגרור למיצוי מלא של העונש, כלומר גזר דין מקסימאלי. הדרך היחידה להבטיח את טובתו של הנאשם היא על ידי ייצוג של עורך דין מומחה.
רשימת עבירות התנועה כוללת עבירות כמו נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול, נהיגה ללא רישיון נהיגה, נהיגה ללא חגורת בטיחות, מעבר בקו הפרדה רצוף, נסיעה במהירות העולה ב 30 קמ"ש מעל המהירות המותרת בכביש עירוני, או ב 40 קמ"ש בכביש בינעירוני, היעדר רישיון נהיגה, נהיגה ללא ביטוח חובה והרשימה עוד ארוכה.
חשוב מאד להכיר את כל עבירות התנועה ולהימנע מהן. במקרה שבו נתפסת בעבירת תנועה, הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא להתקשר לעורך דין מומחה בדיני תעבורה.