תאונת אופנוע

אחת מתאונות הדרכים הקשות ביותר היא תאונת אופנוע שבה התרחיש הקטן ביותר יוביל לאסון גדול. בשונה ממכונית, האופנוע הוא כלי ממונע אשר חשוף לחלוטין וחושף באופן מלא את הנוהג בו והמורכב עליו.
גם בהינתן המיגון המרבי הכולל קסדה איכותית, מעיל עור, מגני ברכיים ומרפקים וכפפות, כל אבן, ולו הקטנה ביותר על הכביש עלולה להפוך קטלנית מבחינת האופנוע.
הפגיעות בתאונות אופנוע הן קשות מאד וגם התאונות המזעריות ביותר, לכאורה, מובילות לתקופות ארוכות של שיקום והחלמה.

על מנת לקבל את מלוא הזכויות שלכם, מוטב לפנות אל עורך דין בסמוך עד כמה שניתן למועד התאונה. הקפידו לשמור את כל הקבלות שלכם, כמו גם אסמכתאות לטיפולים שונים שקיבלתם, אלה ישמשו אתכם בתביעת הפיצויים.
זיכרו שגם אם מדובר היה על תאונת פגע וברח, יש לכם למי לפנות, ואת עלויות הטיפול והשיקום שלכם תכסה קרן אשר מיועדת למקרים כאלה במיוחד.

חשיבותו של ייצוג על ידי עורך דין תעבורה

אם נפגעתם כתוצאה מתאונת אופנוע, לא משנה באשמתו של מי זה קרה, לייצוג שלכם על ידי עורך דין יש חשיבות מכרעת לא רק על העתיד התעבורתי שלכם, אלא על הריפוי והשיקום בהמשך לתאונת הדרכים.

החוק ותביעת פיצויים בגין תאונת אופנוע

כל רוכב אופנוע חייב להצטייד בפוליסת ביטוח חובה לפחות, גם אם חברות הביטוח לא ששות למכור פוליסות לאופנועים, וגם אם המחיר גבוה. במקרה של תאונת דרכים תכסה חברת הביטוח את הוצאות הטיפול, השיקום והעלויות הישירות והעקיפות של תאונת הדרכים. במקרה של תאונת דרכים שבה מעורב אופנוע, החוק שמתייחס לפיצויים הוא מטבע הדברים חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים שחל על כל כלי הרכב הממונעים.

שאלות נפוצות

אני נהג אופנוע, עברו מספר חודשים מאז שנפגעתי בתאונה, האם עדיין ניתן לתבוע?

כמובן שניתן לתבוע, במידה וביצעת את הפעולות הראשונות לאחר התאונה. חשוב לדעת כי הסיכויים לטובתך כי יתקבלו פיצויים מחברת הביטוח מאחר וניתן לתבוע 7 שנים מיום התאונה. על מנת לקבל עוד מידע על הפיצויים שמגיעים לך יש לפנות לעו"ד מוסמך לענייני תעבורה שילווה אותך מול חברת הביטוח והמערכת המשפטית.

על אילו סוגי פגיעות אני יכול לקבל פיצויים במידה ונפגעתי בתאונת אופנוע?

כל פגיעות הגוף מהחמורה עד הקלה, תזכה אותך בפיצוי מחברת הביטוח. כדי לקבל את הפיצויים המגיעים לך יש להוכיח פגיעה ולהמציא מסמכים רפואיים שמתעדים אותה. חשוב לדעת שגם פגיעה נפשית, ולא רק פיזית יכולה לזכות אותך בפיצויים. כדי ללמוד עוד על הפיצויים המגיעים לך, כדאי מאד לפנות לעו"ד המתמחה בדיני תעבורה לייעוץ וליווי מול חברת הביטוח.

מהו החוק ותביעת הפיצויים בתאונת אופנוע?

חשוב שכל רוכב אופנוע יצטייד בביטוח חובה לפחות, מאחר וחברת הביטוח היא זו המכסה את הוצאות הטיפול, שיקום ושלל העלויות הנובעות מתאונת דרכים. החוק המתייחס לפיצויים בתאונת אופנוע זהה לזה של נפגעי תאונת דרכים של כלל כלי הרכב הממונעים.

האם עליי להוכיח כי התאונה שהתרחשה היתה באשמת נהג אחר על מנת לקבל פיצויים?

על פי החוק במדינת ישראל אין צורך להוכיח אשמה בתביעת פיצויים בעקבות נזקי גוף בתאונת דרכים. הדבר רלוונטי אחת על כמה וכמה לנהג אופנוע אשר גופו חשוף בהרבה לפגיעות. כדי לדעת עוד על הפיצויים המגיעים לכם, מומלץ לפנות לעו"ד המתמחה בענייני תעבורה לקבל ייעוץ ומידע.

כיצד ייקבע גובה הפיצויים?

גובה הפיצויים נקבע על פי גובה הנזק שנגרם בעת התאונה. הנזק ייקבע על ידי רופא מומחה שימונה על ידי בית המשפט. המומחה ייקבל מסמכים רפואיים משני צדדי התביעה ויספק חוות דעת שתקבע את מידת הפגיעה של הפצוע בתאונה. חשוב מאד לפנות בהקדם לעו"ד לענייני דיני תעבורה שילווה אתכם בתהליך התביעה, איסוף המסמכים ופנייה למומחים רפואיים לקבלת חוות דעת.