תאונת דרכים קטלנית

תאונת דרכים קטלנית היא תאונה שתוצאתה, במישרין או בעקיפין, מוות.

תאונת דרכים קטלנית כוללת קורבנות שנהרגו ומבחינה משפטית יכול תיק הכולל הרוגים להפוך לתיק פלילי.

במקרה של תאונת דרכים קטלנית לייעוץ המשפטי יש חשיבות מכרעת, וחשוב לא פחות הוא גם זמן קבלת הייעוץ.

במשרדינו תוכלו לקבל ייעוץ חירום בכל עת. חייגו 054-7250605 ונשמח לעמוד לשירותכם!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ההליך המשפטי


תביעות בגין תאונה קטלנית הן תביעות שונות במהותן מתביעות בתאונות דרכים מסוגים אחרים, שבהן התרחשה פגיעה או פציעה, אך לא נגרם מוות. לעניין זה, המוות בעקבות התאונה יכול להיות באופן מיידי, אך יכול להתרחש רק בנקודה מאוחרת יותר, מנסיבות שנגרמו בתאונה או בטיפול בפציעות בעקבותיה.

בתביעות על תאונה קטלנית התובעים הם לא הנפגעים, שכאמור נפטרו בעקבות האירוע, אלא שאריו של הנפטר, מה שמשנה את אופי התביעה ותשלומי הפיצויים.
החוק שעליו מתבססת תביעת הפיצויים גם במקרה של תאונה קטלנית הוא חוק הפלת"ד, החוק של פיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

במסגרת התביעה, על התובע נדרש להוכיח שמדובר על אירוע שאכן נכנס תחת הגדרת תאונת דרכים, ולהוכיח נזק. כל אישור, מסמך ותיעוד שיש ברשותכם, הכרחי וחיוני לבניית התיק.

הרכב הפיצויים בתביעה בגין תאונה קטלנית


תשלומי הפיצויים בתביעה על תאונה קטלנית מורכבים ממספר סעיפים, אלה כוללים פיצויי כאב וסבל, נכבדים, כיסוי הוצאות ההלוויה וכל מה שנוגע לכך, לרבות הקבורה והמצבה, הוצאות הפסדים לשירותים שהתקבלו מהנפטר על בסיס קרבה משפחתית, ופיצויי הפסדי תמיכה של הנפטר בשאריו.
בנוסף, תביעת הפיצויים כוללת פיצויי אובדן תשלומי ביטוח לאומי, ופיצויי אובדן שנים של הנפטר.

במקרים מסוימים, בנוסף לתביעת פיצויים אלה, יוכל התובע, בן המשפחה של הנפטר לתבוע פיצויים בגין נזקים אישיים שנגרמו לו באופן ישיר, כאילו היה זה הוא עצמו שנפגע בתאונה.

לכל סעיף בתביעה יש טווח פיצויים סביר, ובעוד שסעיפים כמו אבדן שירותי בן משפחה הנאמדים על טווח סכומים שבין מאה למאתיים אלף שקלים לרוב, פיצויי נכבדים נקבעו בעבר גם בגובה של מליון שקלים.

בטלפון או באמצעות האתר תוכלו ליצור קשר וליהנות מייעוץ ראשוני הכרחי וחיוני להמשך התביעה שלכם, עד לזכייה בתיק התביעה. זה אמנם לא יחזיר את יקיריכם, אבל זה יבטיח שלא תפשטו את הרגל או תגיעו לפת לחם בתקופת האבל וההסתגלות שלכם.

דוגמאות לתיקים שניהלנו


צומת מסוכן: זוכה נהג שהורשע בהריגת רוכב >>


 

הגדרת החוק

החוק שמתייחס לתאונות דרכים קטלנית הוא מאד רחב ומופשט. המחוקק הגדיר את החוק באופן זה על מנת לאפשר לכמה שיותר מקרים להיכנס תחת ההגדרה ולאפשר טווח תמרון גדול כמה שיותר לבית המשפט בעניין זה.  

תביעה וייצוג על ידי עורך דין מומחה בדיני תעבורה

תביעות פיצויי בגין תאונות דרכים כשלעצמן הן תביעות מורכבות מאד, וכשהן קטלניות על אחת כמה וכמה. לעורך הדין שמייצג אתכם בתביעה יש משקל מכריע בהצלחתה, ולכן חשוב שהוא יהיה בקיא לא רק ברזי החוק, אלא באופן התנהלות המערכת.                

שאלות נפוצות

מה העונש הצפוי למי שביצע תאונת דרכים קטלנית?

מי שנהג וביצע תאונת דרכים קטלנית ייפסל מנהלית רישיונו ל-90 ימים וכן יגובש נגדו כתב אישום. נהג אשר גרם לתאונה קטלנית עומד בפני מאסר בפועל. במידה ונהגת וביצעת תאונת דרכים קטלנית יש לפנות בהקדם לעו"ד מוסמך לדיני תעבורה שיעניק לך ייעוץ משפטי וייצוג מול המערכת המשפטית.

מה העונש המקסימלי שיכול לקבל נהג שאחראי לתאונת דרכים קטלנית?

תאונת דרכים קטלנית בה מעורבים הרוגים, נהג יכול להיות מואשם בסעיף של הריגה או מוות ברשלנות. במצב כזה, העונש המירבי הצפוי לגרימת מוות ברשלנות הוא 3 שנות מאסר והעונש המקסימלי להריגה הוא 20 שנות מאסר.

מהו ההליך המשפטי של תאונת דרכים קטלנית?

חשוב לדעת כי בתביעות על תאונה קטלנית התובעים הם שאריו של הנפטר דבר המשפיע על אופי התביעה וכן תשלומי הפיצויים. במקרה של תאונה כזו על התובע להוכיח כי האירוע שהתרחש הוא בגדר תאונת דרכים וכן להוכיח פגיעה ונזק. כל מסמך רלוונטי שברשותכם חשוב וחיוני להרכבת התיק.

אילו מסמכים עליי להביא עמי לפגישה בדבר תביעת פיצויים על תאונה קטלנית?

יש להביא לפגישה את המסמכים הבאים: רשיון נהיגה, דו"ח שמאי רכב, רשיון רכב, פוליסת ביטוח של הרכב, תעודת זהות, תעודת פטירה, תלושי שכר של הנפטר ושל בן /בת זוגתו, דו"ח פינוי אמבולנס מזירת הארוע וכן קבלות עבור הוצאות מצבה לוייה וצרכי השבעה.

ממה מורכבים הפיצויים בתביעה על תאונה קטלנית?

התשלומים המתקבלים כפיצויים על תאונה קטלנית מורכבים ממספר סעיפים כמו כיסוי הוצאות ההלוויה, הוצאות הפסדים לשירותים שהתקבלו מהנפטר, פיצויי הפסדת תמיכה של הנפטר בשאריו וכן פיצויי כאב וסבל. בנוסף נכללים בפיצויים אבדן תשלומי ביטוח לאומי ואובדן שנים של הנפטר. כמו כן, אתם יכולים לתבוע זכאות לפיצויים נוספים. על כן חשוב מאד לפנות לעו"ד מקצועי ומנוסה שייעשה כל שביכולתו להשיג לכם את מירב הפיצויים המגיעים לכם.

מה היקף הפיצויים שניתן לקבל בעת תביעה על תאונה קטלנית?

עבור הסעיפים שהופיעו להלן, יש טווח פיצויים סביר בחוק. אם כי ניתן להעלות את גובה הפיצויים בעשרות מונים, בעיקר פיצויי נכבדים. על כן חשוב מאד להיעזר בשירותיו של עו"ד מקצועי ומנוסה שיעמוד לרשותכם בשעתכם הקשה מול מערכת המשפט ויוכל לספק לכם מעט הקלה בתקופת האבל.