דו"ח מהירות

אחד מהעונשים הקבועים בחוק לעבירת נהיגה במהירות מופרזת הוא באמצעות דוח מהירות שמוענק לנהג על ידי השוטר שעצר אותו במקום, או מתקבל בדואר בעקבות צילום במצלמה על בסיס נתונים שנאספו באמצעות מכמונת המהירות.

חשוב לדעת

תשלום של דוח מהירות פרושו הודאה בדבר העבירה. משמעות הדבר היא שגם אם הפעם זה נגמר "רק" בדוח, המוניטין שלך מול הרשויות נפגע וחומרת הדין תגבר בעבירה הבאה.

ואם קיבלתי דו"ח?

אם קיבלת דו"ח מהירות חשוב להיוועץ עם עורך דין. במקרים רבים עדיף יהיה להגיע לבית המשפט ולא לשלם אותו.


שאלות נפוצות

כיצד עליי לנהוג במידה וקיבלתי דו"ח על מהירות מופרזת?

ברגע ששוטר עצר אתכם בעקבות נהיגה מעל המותר ורשם לכם דו"ח חשוב לבקש ממנו לראות בדיוק את המהירות שנקלטה במד המהירות שלו וכן את המרחק מהנקודה בה עמד עם מכמונת המהירות ועד לרכב שלכם ועל השוטר לתאר במדויק את נסיבות המקרה בדו"ח. למידע נוסף שיכול לסייע לכם בערעור על דו"חות מהירות, יש פנות לעו"ד מוסמך לענייני תעבורה שיעניק לכם ייעוץ משפטי.

מתי ייחשב כי נהגתי במהירות מופרזת?

כל נהיגה מעל המהירות המותרת בחוק נחשבת כמהירות מופרזת. העונש על העבירה ייקבע על פי גובה המהירות וכן הנסיבות. כך למשל, נהיגה בדרך לא עירונית לא תעלה על 50 קמ"ש אלא אם יש שלט המורה אחרת, נהיגה בדרך בין עירונית לא תעלה על 80 קמ"ש במקרה שאין גדר הפרדה או 90 קמ"ש במידה ויש גדר הפרדה, אלא אם אין שלט האומר אחרת.

מה העונש הצפוי לי אם נהגתי במהירות מופרזת?

חומרת העונש תיקבע על פי מידת המהירות והחריגה מהמהירות המותרת. כך שהרמה הנמוכה ביותר היא נהיגה בדרך עירונית במהירות של 20 קמ"ש מעל המותר, במצב כזה לא יירשמו נקודות ויתקבל קנס. כל עבירה מעל זו תיגרור רישום נקודות וחובה, קורסי נהיגה מונעת ועבירות חמורות יגררו פסילת רישיון. על כן חשוב לפנות לעו"ד לענייני תעבורה שיסייע לכם במתן ייעוץ ויעזור לכם מול המערכת המשפטית.

כיצד אוכל לטעון לחפותי או אפילו לבטל דו"ח?

ישנה שורה ארוכה של גורמים ומשתנים ונסיבות שיכולים לפעול לטובתכם. כך למשל ניתן לערער על מהימנותה של מדידת המהירות בעת ביצוע העבירה וכן ישנו הבדל באמינות אמצעי המדידה השונים.

האם בכוחו של עו"ד לפעול לביטול קנס על מהירות מופרזת?

כמובן. לעו"ד המתמחה בענייני תעבורה ידע ובקיאות שיסייעו לכם בביטול קנס על מהירות. במידה ומוצגת בפני השופט סיבה מצדקת הוא יכול לפסוק לביטול הקנס. על כן חשוב מאד לא לשלם מיידית את הקנס ולפנות בהקדם לעו"ד מומחה שייסיע לכם מול המערכת המשפטית.